Warning: get_current_user() has been disabled for security reasons in /home3/amarppco/public_html/wp-content/plugins/content-aware-sidebars/lib/freemius/includes/class-fs-logger.php on line 89

Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home3/amarppco/public_html/wp-content/plugins/content-aware-sidebars/lib/freemius/includes/class-fs-logger.php:89) in /home3/amarppco/public_html/wp-content/plugins/cforms2/cforms.php on line 87

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home3/amarppco/public_html/wp-content/plugins/content-aware-sidebars/lib/freemius/includes/class-fs-logger.php:89) in /home3/amarppco/public_html/wp-content/plugins/cforms2/cforms.php on line 87
تنوع خدمات "ام‌کا" - شرکت آمار پژوهان پارسیان

تنوع خدمات “ام‌کا”

ام­‌کا سامانه­ای است که خدمات و مشاوره برای تهیه انواع اسناد انجام پروژه­ها را به مشتریان خود ارائه می­نماید، و ایشان را راهنمایی می­کند تا برنامه­ریزی و تحلیل درستی درمورد پروژه­های خود داشته باشند. این اسناد در قالب­های زیر می­باشد:

طرح امکان سنجی (طرح توجیهی) (Feasibility Study-FS)

امکان سنجی یک سند است که هر پروژه را از دو جنبه اقتصادی و فنی مورد بررسی قرار می دهد و میزان سودآوری و قابل اجرا بودن پروژه را اندازه گیری می کند. طرح امکان سنجی سناریوهای جایگزین طرح را نیز معرفی می کند و نهایتا به ٢ سؤال اساسی پاسخ می گوید:

  • آیا (باچه شرایطی) این پروژه به نتیجه می رسد؟
  • آیا (چقدر) این پروژه سودآور هست؟

طرح توجیهی در مراحل ابتدایی ایجاد پروژه تهیه می شود و چندین سناریوی اجرای پروژه را بررسی می کند و توضیح می­دهد که اگر شرایط مختلف محیطی (مانند تغیرات قانونی و شرایط اقتصادی و …) پیش بیاید چه اتفاقی می­افتد و پرژه به چه سمتی باید هدایت شود.

طرح کسب و کار (Business plan-BP)

طرح کسب و کار سند راهبری برای برنامه ریزی و مدیریت استراتژیک یک پروژه یا یک سازمان است که نقشه راه و چراغ هدایت پیشبرد اهداف بلند مدت و کوتاه مدت پروژه یا سازمان می باشد. BPهمواره در طول پروژه با توجه به تغیرات محیطی و شرایط جدید تغییر کرده و بروز رسانی می شود و فقط یک سناریو را بررسی می کند.

 اجزای طرح کسب وکار استاندارد به شرح زیر است:

  • خلاصه مدیریتی
  • توصیف کسب و کار و استراتژی
  • تیم مدیریت و سازماندهی
  • تحلیل بازار و رقبا
  • توصیف و تحلیل خدمت یا محصول
  • اهداف و راهبردهای استراتژیک بازاریابی و فروش
  • پیش بینی و تجزیه تحلیل مالی
  • ضمائم

درخواست طرح پیشنهادی ( Request for Proposal- RFP)

 RFP فرمت و شکل خاصی از اسناد استاندارد است که برای خریداری خدمات به صورت رسمی توسط سازمان تهیه می شود و به ارائه دهندگان خدمات مورد نظر ارائه می شود تا سازمان پیشنهاد ها و راه حل های مختلفی را برای یک موضوع واحد در اختیار داشته باشد و با دقت بیشتری به بررسی آن بپردازد. پس از پایان مذاکرات و توافقات ممکن است به عنوان بخشی از اسناد قرارداد مورد استفاده قرار گیرد.

درخواست مشابهی به نام RFQ نیز وجود دارد که در آن خریدار عملا از تامین کنندگان دعوت به عمل می آورد تا قیمت پیشنهادی خود را طبق درخواست کارفرما (خریدار) ارائه دهند.

البته در RFQ که مخفف Request For quotation  است جزئییات بیشتری از قیمت پیشنهادی شامل نحوه پرداخت،نقد یا طی حواله اسناد بانکی، مدت تسویه و … نیز ارائه می شود. آنچه که امروزه با نام اسناد مناقصه ارائه می شود و شرایط کالا یا خدمات و همچنین شرایط شرکت کننده درمناقصه (فروشنده) را اعلام می کند از این نوع است.

پاسخ به مناقصه و پروپوزالProposal 

پس از ارائه RFP  یا RFQ شرکت درخواست کننده کالا یا خدمات می تواند از شرکت تامین کننده درخواست یک RFI که درخواستی برای اطلاعات است بکند تا با شیوه کاری آنها، ویژگی­های محصول شرایط پرداخت، شرایط پیاده سازی و… آشنا شود.

RFI  که مخفف Request For Information  می­باشد توسط تامین کننده ( فروشنده) ارائه می­شود. البته اغلب سازمان­های مناقصه گذار فرمت خاصی را برای پاسخ ارائه می­نمایند که در قالب اسناد مناقصه ارائه می شود تا داوری بر روی پاسخ ها آسانتر شود و تامین کننده (فروشنده) باید پاسخ خود را در همین فرم­ها نوشته و طبق مقررات خاص به کارفرما ارائه نماید.

با توجه به اینکه طرح های پژوهشی نوعی ارائه راه حل برای انجام پروژه ها است و در بسیاری از موارد موضوع تحقیق بر اساس فهرست اولویت­های پژوهشی و یا استعلام های رسمی موسسات و دانشگاه­ها انتخاب و تدوین می­شود؛ عنوان پروپوزال عملا برای طرح­های پژوهشی دانشگاهی و… استفاده می شود.در مورد این مطلب پرسش خود را مطرح کنید

tjtj
 
طرح توجیهی
درخواست خدمات 
همکاری با ما
تلگرام آمارپژوهان
مشاوره تلفنی
درگاه پرداخت