Warning: get_current_user() has been disabled for security reasons in /home3/amarppco/public_html/wp-content/plugins/content-aware-sidebars/lib/freemius/includes/class-fs-logger.php on line 89

Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home3/amarppco/public_html/wp-content/plugins/content-aware-sidebars/lib/freemius/includes/class-fs-logger.php:89) in /home3/amarppco/public_html/wp-content/plugins/cforms2/cforms.php on line 87

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home3/amarppco/public_html/wp-content/plugins/content-aware-sidebars/lib/freemius/includes/class-fs-logger.php:89) in /home3/amarppco/public_html/wp-content/plugins/cforms2/cforms.php on line 87
تحلیل بازار و بازارسنجی - شرکت آمار پژوهان پارسیان

تحلیل بازار و بازارسنجی

بازاریاب ها خدمات قابل توجهی در حوزه تحلیل بازار برای فعالیت های تجاری انجام می دهند. این خدمات می تواند در زمان پیش از شروع فعالیت تجاری، زمان شروع فعالیت یا در مراحل بعدی آن به شرکت ها ارائه شود. شرکت ما با برخورداری از سال های طولانی تجربه،  با همکاری متخصصان و استفاده از منابعی که تحلیل های مورد نیاز بر روی وضعیت بازار را  انجام می دهد، می تواند یک پروژه تحقیقاتی مناسب در اختیار شما قرار دهد.

با استفاده از خدمات تحقیقاتی مشاوره ای شرکت آمار پژوهان پارسیان شما می توانید از مسائل زیر مطلع شوید:

 • مسائل بنیادی بازار و چشم انداز آن
 • پیش بینی و برآوردهای عرضه/ تقاضا/ قیمت
 • تحلیل و سایز بندی بازار
 • اطلاعات مربوط به تکنولوژی های جدید
 • فرصت های سرمایه گذاری
 • بررسی وضعیت جغرافیایی
 • توسعه استراتژی شرکتی
 • برنامه ریزی سناریوهای موجود
 • ارزیابی عملکرد شرکت های بالا دستی بازار
 • پیش بینی بازرگانی
 • تحلیل اقتصادی

به این ترتیب با استفاده از این اطلاعات شما توان انجام فعالیت های زیر را خواهید داشت:

 • دریافت اطلاعات مربوط به چشم انداز قیمت، عرضه و تقاضای مربوط به همه بخش های اصلی انرژی در بازار
 • درک شرایط محیطی جغرافیایی و قانونی مربوط به بازارهای انرژی
 • همسو کردن منابع در دسترس با تغییرات پیش بینی شده برای عرضه و تقاضا
 • پیش بینی فرصت های سرمایه گذاری جدید
 • دریافت اخطارهای لازم درباره شکل گیری روندهای معکوس و موارد توسعه در بازار
 • مطلع بودن از تکنولوژی های در حال شکل گیری
 • شناسایی بده بستان و خطرات مربوط به انتخاب های استراتژیک در ارتباط با اهداف انرژی شما
 • ارزیابی اهمیت یک انرژی خاص از مجموعه کلی انرژی ها برای یک ناحیه خاص یا در سطح جهانی
 • شرکت در برنامه تحقیقاتی ما و بررسی مسائل تحقیق آتی

خدمات تحلیل بازار

چرا فعالیت های تجاری شکست می خورد؟ در اغلب مواقع این موضوع به خاطر عدم وجود شناخت کافی نسبت به مشتریان، رقبا یا صنایع اتفاق می افتد. اگر شما به دنبال جذب مشتریان جدید و توسعه فعالیت تجاری خود هستید، تحلیل وضعیت بازار را به عنوان قلب فعالیت خود مورد توجه قرار دهید. برای این کار لازم است شما با تحلیل گران بازار شرکت آمار پژوهان پارسیان ملاقات کنید تا بتوانید ابزارها و گزارش های مورد نظر خود را در اختیار بگیرید. به این ترتیب صرف نظر از اینکه شما یک کارشناس با تجربه یا یک مدیر تجاری موفق هستید، می توانید خطرهای فعالیت خود را حداقل نمایید و فرصت های جدید پیش رو را شناسایی کنید.

مدیریت تحقیقات بازار

برنامه ریزی تجاری موفق بستگی به تحلیل قوی شرایط بازار دارد. صرف نظر از اینکه شما در دریای اطلاعات بازار غرق هستید یا اینکه نمی دانید از چه نقطه ای باید شروع کنید، انجام مشاوره قدم به قدم با یک شرکت تحقیقاتی فعال در حوزه تحلیل بازار می تواند به شما کمک زیادی در انجام فعالیت های مورد نظر کند.

با بهره گیری از ابزارهای پایه آنلاین و نیز منابع در دسترس در شرکت تحقیقاتی آمار پژوهان پارسیان، شما با جمع آوری و تحلیل اطلاعات مربوط به فعالیت تجاری خود و با موارد زیر آشنا خواهید شد:

 • یاد می گیرید که کجا باید تلاش های بازاریابی خود را متمرکز کنید.
 • می فهمید که چگونه می توانید بین فعالیت خود و فعالیت رقبا تمایز ایجاد کنید.
 • تغییرات ایجاد شده در صنعت را شناسایی و تشخیص می دهید.
 • اطلاعات دست اول درباره شرایط خود در بازار را در اختیار وام دهندگان قرار می دهید.

سفارشی کردن گزارش های تحقیق

آیا شما واقعاً اطلاع دارید که مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند؟ آیا درباره وضعیت رقبای خود یا روند تحولات صنعت در سال پیش رو اطلاعات لازم را در اختیار دارید؟ با دریافت اطلاعات لازم از موسسات تحقیقاتی حرفه ای در بازار شما می توانید یک گزارش سفارشی برای فعالیت تجاری خود در اختیار داشته باشید که با استفاده از آن انجام فعالیت های زیر امکان پذیر خواهد بود:

 • کشف بهترین مکان برای انجام فعالیت های تجاری
 • شناسایی عادت ها و الگوهای رفتاری مشتریان
 • آشنایی با تغییرات پنهان در فعالیت رقبا
 • پشتیبانی از قراردادهای وام با استفاده از اطلاعات خام و گزارش های کامل تهیه شده

متدولوژی (روش تحقیق)

روش های تحقیق استفاده شده در مطالعات موفق روش های اصلی است که برای اطمینان از کیفیت و دقت نتایج تحقیق توسط شرکت آمار پژوهان پارسیان مورد استفاده قرار می گیرد. ما نتایج حاصل از تحقیق خود را از سمت عرضه تضمین می کنیم، زیرا این نتایج بر اساس جلسات و مصاحبه های انجام شده با تولید کنندگان کالاها و مشتریان آنها تهیه شده است. از سمت تقاضا، این مطالعات بر اساس مصاحبه های انجام شده با کاربران نهایی و ارائه دهندگان خدمات انجام می شود. انجام این کار به کنترل و متوازن کردن نتایج مطالعه انجام شده با توجه به تمام فعالان بازار کمک کرده و به این ترتیب یک تصویر دقیق و کامل از کل بازار در اختیار ما قرار می دهد.

از سمت تقاضا خدمات تحلیل ما بر اساس پرسشنامه های طراحی شده، تکنیک های مصاحبه، تحلیل آماری، و فرآیندهای مکتوب انجام می شود که به این ترتیب می توان مطالعه مورد نظر را بطور عمیق انجام داد و تصویری استراتژیک به دست آورد که مشتریان به آن برای دستیابی به موفقیت تجاری اتکا می کنند.

از سمت عرضه، مسائلی همچون سهم بازار، اندازه، و خدمات پیش بینی شده، پایه و اساس اکثر فرآیندهای معتبر در صنعت هستند که در عمل می تواند به جمع آوری اطلاعات دقیق، تهیه پیش بینی های قابل اتکا و نیز کسب اطلاعات مناسب درباره مشتریان با  توجه به مسائل تجاری حیاتی و تصمیم های بازاریابی شرکت کمک فراوان کند.

شرکت آمار پژوهان پارسیان مجموعه متنوعی از خدمات بازارسنجی را در اختیار شما قرار می دهد

متخصصان زبده ما می توانند مجموعه ای کامل از خدمات بازارسنجی را در یک مجموعه متنوع و وسیع در اختیار شما قرار دهند. مزیت رقابتی ما در پنج حوزه خاص تحقیق به شرح زیر وجود دارد:

جلب رضایت و وفاداری مشتریان

شرکت ما در حوزه کمک به شرکت ها در ارتباط با ارزیابی میزان رضایت مشتریان و طراحی پرسشنامه های مناسب برای این کار حرفه ایی است. متخصصان ما می توانند به شما استفاده از جدیدترین روش های مصاحبه، خدمات گزارش آنلاین و برتر، و مدیریت پروژه در سایت را پیشنهاد دهند.

این شرکت در ایجاد یک برنامه ردیابی خدمات مشتریان بر اساس معاملات انجام شده و نیز انجام تحقیقات لازم برای گرفتن نبض مشتریان تخصص دارد. همکاران ما امکان ارائه مشاوره های لازم درباره چشم انداز فعالیت، مزیت رقابتی آن و نیز جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان موجود را دارند. همچنین همکاران خبره ما می توانند به شما برای ایجاد یا اصلاح یک برنامه ردیابی با کیفیت بهینه سازی شده برای بهبود عملکرد کمک کنند. ما می دانیم که سازمان ها به روش های مختلف با مشتریان خود در ارتباط هستند و به همین خاطر ما می توانیم برنامه ای برای شما طراحی کنیم که به صورت کاربر پسند گزارش های لازم را در این حوزه در اختیار شما قرار دهد.

تحقیق و مشاوره درباره برند تجاری (نام تجاری)

برندها و نام های تجاری نقش کلیدی در تصمیم گیری های خرید کالا و خدمات هستند. در حقیقت نام های تجاری علائمی هستند که مشتریان با آنها در استراتژی تجاری شما مواجه می شوند. بنابراین چرا بسیاری از شرکت ها اطلاعات کمی درباره برندهای خود دارند؟ صرف نظر از اینکه شما تازه تعریف برند تجاری خود را شروع کرده اید یا اینکه برندی دارید که به دنبال مدیریت آن هستید، می توانید از اطلاعات دقیق و مناسب در این حوزه از طریق تحلیل برندها استفاده کنید.

خدمات تحلیل برند این شرکت بر شش ناحیه اصلی برای ارائه اطلاعات حیاتی مورد نیاز شما برای مدیریت برند تجاری مورد نظرتان تمرکز می کند که این شش ناحیه عبارتند از: ایجاد یک استراتژی برند جدید؛ درک اینکه برند شما به چه مقدار می تواند توسعه پیدا کند؛ معماری برند؛ مدیریت برند؛ زنده کردن مجدد برندها؛ و بررسی موقعیت برند و وضعیت آن.

تحقیق درباره محصولات یا خدمات جدید

میزان شکست معرفی محصولات جدید در دنیای امروز بسیار بالا است. برخی محققان ادعا می کنند چیزی کمتر از 20% محصولات جدید پس از معرفی در بازار موفق می شوند! به منظور افزایش احتمال موفقیت در معرفی محصول جدید، می توانید از خدمات مشاوره ما استفاده کنید. متخصصان ما در حوزه تحلیل بازار می توانند محصولات جدید شما را بررسی کرده و بطور دقیق به شما اعلام کنند ویژگی های محصول، توسعه و تولید آن دارای موارد مشابه در بازار نیست. با استفاده از هر دو مطالعات کمی و کیفی، ما می توانیم برای شما موارد عدم رضایت مشتریان و نیازهای تامین نشده را شناسایی کنیم، ویژگی های مورد نیاز برای محصول جدید شما را شناسایی کرده و تعیین کنیم، قابلیت ارائه محصول در بازار از نظر میزان تقاضا و ارزش آن را مشخص نماییم، مزایای محصول شما از نظر بازار و نظرات مربوط به آن را مشخص کنیم و فرآیند معرفی، اطلاع رسانی و عرضه آزمایشی آن در بازار را برای شما ردیابی کنیم. معرفی محصولات جدید بدون بازارسنجی در عمل شبیه رانندگی بدون گواهینامه است و می تواند بسیار خطرناک باشد! به همین خاطر به متخصصان ما اجازه دهید به شما کمک لازم برای معرفی موفقیت آمیز محصولات در بازار را ارائه دهند.

تحلیل روابط مشتریان و موفقیت در برگرداندن مشتریان ناراضی

متخصصان ما می توانند از طریق برنامه های تحلیل میزان حفظ و نگهداری مشتریان مسائل ناشناخته درباره علت عدم رضایت مشتریان را در اختیار شما قرار دهند. با در اختیار داشتن این اطلاعات، شما می توانید گام های لازم در راستای بهبود روابط جاری خود با مشتریان را برداشته و نسبت کلی نگهداری و حفظ مشتریان به خود را افزایش دهید. در محیط تجاری فعلی، حفظ و نگهداری مشتریان هیچگاه از سطح موجود برای حفظ سلامت سازمان با اهمیت تر نبوده است. تحقیقات اخیر نشان می دهد از دست دادن مشتریان می تواند به سادگی منجر به توقف مصرف محصولات یا خدمات شما بدون هیچ نشان یا دلیل مشخص شود و همواره احتمال اینکه که مشتریان از دست رفته درباره دلایل نارضایتی و تجربیات بد خود با دوستان و همکاران خود صحبت کنند، بیشتر از این احتمال است که مشتریان راضی تجربیات خود را در این حوزه در اختیار سایرین قرار دهند. با در نظر گرفتن این موضوع، ضروری است که اطلاعات لازم درباره علل نارضایتی مشتریان جمع آوری شده و با تامین کردن نیازهای آنها سعی در حفظ و نگهداری مشتریان فعلی شرکت شود. علاوه بر این، مهم است که بدانیم چه چیزی باعث برگشتن مشتریان از دست رفته به شرکت می شود.

سایر حوزه های تحقیق

سایر حوزه های تحقیق در این حوزه شامل موارد زیر است:

تحلیل پیشرفته آماری بازار

متخصصان شرکت ما می توانند برای شما تحلیل های آماری پیشرفته همچون تحلیل رگرسیون چند متغیره (تحلیل محرک ها)، تحلیل خوشه ای، تحلیل عامل ها، نگاشت مفهومی (مقیاس بندی چند وجهی)، مدل سازی معادله ساختاری و داده کاوی را انجام دهند.

تحلیل های بازاریابی

علاوه بر تحقیقات انجام شده بر روی شرایط بازار، این شرکت می تواند انواع مختلف تحلیل های بازاریابی را برای شما انجام دهد که در عمل شامل تمام انواع تحلیل های شرکت به شرکت و شرکت به مشتریان، بررسی اثربخشی تبلیغات، گرایش و آزمون، اثربخشی بازاریابی، بررسی بخش بندی بازار، موقعیت شما در بازار و بسیاری از تحلیل های دیگر است.

متخصصان شرکت ما می توانند امکان طراحی و اجرای بهترین تحقیقات بازاریابی ممکن را بدهند که در آن جنبه های مختلف مربوط به فعالیت های بازاریابی ارزیابی، اطلاعات مشتریان در دسترس، بخش بندی بازار، اندازه و ساختار بازار، بودجه بازار و موارد مانند آن بررسی می شود.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر درباره وسعت و عمق خدمات تحلیل بازار یا بازارسنجی ارائه شده با متخصصان ما در شرکت آمار پژوهان پارسیان تماس بگیرید.

 

جهت درخــواست خـــدمات فـــــرم  مــــربوطه را تکمیل کنیددر مورد این مطلب پرسش خود را مطرح کنید

tjtj
 
طرح توجیهی
درخواست خدمات 
همکاری با ما
تلگرام آمارپژوهان
مشاوره تلفنی
درگاه پرداخت