Warning: get_current_user() has been disabled for security reasons in /home3/amarppco/public_html/wp-content/plugins/content-aware-sidebars/lib/freemius/includes/class-fs-logger.php on line 89

Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home3/amarppco/public_html/wp-content/plugins/content-aware-sidebars/lib/freemius/includes/class-fs-logger.php:89) in /home3/amarppco/public_html/wp-content/plugins/cforms2/cforms.php on line 87

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home3/amarppco/public_html/wp-content/plugins/content-aware-sidebars/lib/freemius/includes/class-fs-logger.php:89) in /home3/amarppco/public_html/wp-content/plugins/cforms2/cforms.php on line 87
انجام تجزیه و تحلیل آماری - شرکت آمار پژوهان پارسیان

انجام تجزیه و تحلیل آماری

امروزه ابزارهای متعددی برای تحلیل داده ها وجود دارد که تحلیل آماری یکی از آنها است. کاربردهای این تحلیل در طول زمان بررسی شده است. تجزیه و تحلیل آماری یک روش موثر ریاضی برای جمع آوری، تجزیه و تحلیل و ارائه اطلاعات است. اطلاعات لازم برای انجام این تحلیل از طریق نمونه گیری، پرسشنامه و سایر روش های جمع آوری داده، تهیه و جمع آوری می شود. سپس اطلاعات جمع آوری شده بطور کامل مورد مطالعه قرار می گیرند و در نهایت یک گزارش برای ارائه نتایج حاصل از تحلیل تهیه شده و بر اساس آن نتیجه گیری لازم انجام می شود.

تحلیل آماری، فرآیند جمع آوری، بررسی، خلاصه سازی و تفسیر اطلاعات کمّی را برای ارائه ی دلایل زیربنایی، الگوها، روابط، و فرآیندها پوشش می دهد. تحلیل آماری پایه و اساس همه آزمون های تجربی می باشد که از روش های آماری به عنوان روش تحقیق خود استفاده می کنند. اکثر بررسی های انجام شده حوزه علوم اجتماعی، علوم طبیعی، پزشکی، تجارت و مهندسی نیاز به تحلیل آماری دارند.

در حوزه علوم اجتماعی، تحلیل آماری اساس اکثر مطالعات انجام شده می باشد. دستیابی به یک تئوری عمومی دارای قابلیت پذیرش جهانی، در این حوزه بسیار دشوار است. علاوه بر این، محققان فعال در این حوزه برای تایید این تئوری ها نیاز به انجام تجزیه و تحلیل و استفاده از پرسشنامه ها دارند. تحلیل آماری همچنین یک ابزار بسیار مفید برای دستیابی به راهکارهای مناسب در زمانی که فرآیندهای واقعی تحلیل به شدت پیچیده یا در شکل واقعی آن ناشناخته است.

تحلیل های آماری از 5 مرحله جدا از هم به شرح زیر تشکیل شده است:

 • توضیح ماهیت داده های تحلیل شده
 • کشف رابطه داده ها با جمعیتی که داده ها از آن گرفته شده اند
 • ایجاد یک مدل برای درک چگونگی ارتباط داده ها
 • اثبات (یا رد) اعتبار مدل ایجاد شده
 • بکارگیری تحلیل پیش بینانه برای اجرای سناریوهایی که می توانند به تصمیم گیری در مورد اقدامات آینده شما کمک کند.

هدف تحلیل آماری شناسایی روندها است. برای مثال یک شرکت خرده فروشی، می تواند از تحلیل آماری برای پیدا کردن الگوهای رفتاری در بین داده های مربوط به مشتریان غیر ساختار یافته یا نیمه ساختار یافته استفاده کند، که از این الگوها می توان برای ایجاد یک تجربه مطلوب تر برای مشتریان و افزایش درآمد فروش شرکت استفاده کرد. به همین خاطر مهم است که نه فقط شما درک مناسبی از ارقام فعالیت خود داشته باشید، بلکه علاوه بر این لازم است معنی این ارقام را نیز تحلیل کنید. این تحلیل باید ضمیمه آگاهی و دانش شما در حوزه مورد مطالعه شود.

stat

روش های تحلیل آماری

برای انجام تحلیل های آماری، روش های آماری بسیاری مورد استفاده قرار می گیرند. فهرست بسیار مختصری از رایج ترین این روش ها به شرح زیر هستند:

مدل خطی: یک روش رایج مورد استفاده در بسیاری از مدل های مختلف تحلیل است (برای مثال آزمون t، ANOVA، ANCOVA، MANOVA). این مدل برای ارزیابی تاثیر پیش بینی کننده های مختلف بر یک یا چند متغیر وابسته پیوسته قابل استفاده است.

مدل خطی تعمیم یافته: این مدل یک الگوی تعمیم یافته از مدل خطی برای بررسی متغیرهای وابسته گسسته است.

مدل سازی معادله ساختاری: این مدل برای ارزیابی ساختارهای پنهان از متغیرهای آشکار اندازه گیری شده قابل استفاده است.

نظریه پاسخ سوال: مدل های استفاده شده (در اکثر موارد) برای ارزیابی متغیر پنهان بطر مثال از متغیرهای دودویی اندازه گیری شده .

خدمات تحلیل آماری

در موسسه آمار پژوهان پارسیان هدف اصلی ارائه خدمات حمایتی به دانشجویان و محققان برای تحلیل داده در فرآیند تحقیق است. خدمات تحلیل سریع، قابل استناد و قابل دسترسی ما به صدها دانشجو و محقق کمک کرده تا تحلیل های مورد نظر خود را در پروژه های تحقیقاتی انجام دهند و اطلاعات خود را ارائه نمایند. سطح دانش و تجربه ما این اطمینان را برای مشتریان ما ایجاد می کند که به تمام مضوعات مورد نظرشان تجوه کافی خواهد شد. تیم متخصصان آمار پژوهان پارسیان مجموعه کاملی از خدمات تحلیل داده برای انجام تحقیق های مورد نیاز از سطح تحقیق های کاری انفرادی تا ارائه خدمات تخصصی به شرکت ها و مشاوره دانشگاهی را در اختیار شما قرار می دهد.

این موسسه دارای تجربه فراوان در تمام مراحل فرآیند تحلیل داده به شرح زیر است: به دست آوردن اندازه نمونه، آزمون فرضیه ها، تفسیر داده و مدل سازی ریاضی. مشاوران آماری ما دارای دانش و تجربه کافی برای استفاده و توضیح یک مجموعه وسیع از تحلیل های آماری می باشند.

ما مجموعه متنوعی از خدمات و تجربه لازم برای ایجاد اطمینان درباره پوشش دادن تفصیلی اطلاعات شما و ایجاد دیدگاه صحیح درباره آنها را در اختیار داریم. تیم تخصصی ما برای ایجاد یک بسته سفارشی از خدمات که بر طرف کننده نیازهای تحقیقاتی موجود باشد، با شما کار می کند. علاوه بر این، ما به شما کمک می کنیم طراحی ها و پروتکل های لازم را با استفاده از معیارهای مورد نظر و تحلیل داده ایجاد کنید و به این ترتیب پاسخ های لازم برای سوالات مطرح شده در تحقیق را مشخص کرده، هدف گذاری و تولید نمایید. مشاوران ما برای تامین نیازهای شما به نحوی که نتایج پروژه موفقیت آمیز باشند، از آموزش های لازم برخوردار شده اند.

علاوه بر این، هنگامی که شما از خدمات تخصصی ما برای نگارش ملاحظات آماری لازم برای ارائه تحقیق و پژوهش استفاده می کنید یا تحلیل های آماری مورد نیاز برای ارائه نتایج اطلاعات خود را انجام می دهید، متخصصان ما تمام روش های آماری استفاده شده برای تحقیق را برای شما توضیح می دهند و به این ترتیب شما با اعتماد به نفس مناسب می توانید از نتایج تحقیق خود در برابر کمیته داوری دفاع نمایید. علاوه بر این ما می توانیم کمک مستمر آماری یا خدمات داوری مورد نیاز شما را تا زمان جلسه دفاع در اختیار شما قرار دهیم.

stat1

دوره آموزش تحلیل داده

روش آماری می تواند به سازمان شما برای تحلیل و تفسیر داده های خام جهت اتخاذ تصمیم های تجاری مناسب تر کمک کند و از اینرو دوره های آموزشی آمار برای همه افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند، ضروری و با ارزش است. این دوره یک مقدمه برای انجام تحلیل آماری است. عنوان های انتخاب شده برای این دوره مربوط به احتمالات، نمونه گیری، برآوردها، آزمون فرضیه ها، رگرسیون خطی، تحلیل واریانس، تحلیل داده های چند متغیره، گروهبندی داده ها و روش های آماری ناپارامتری است. این دوره با ارائه یک مقدمه برای روش های آماری شروع می شود، در ادامه چگونگی سازمان دهی، اجرا، و نگارش نتایج تحلیل داده مورد بررسی قرار می گیرد. سپس ما برخی از رایج ترین و کاربردی ترین روش های محاسبات آماری مورد استفاده برای تحلیل داده همچون رگرسیون خطی، تحلیل اجزای اصلی، اعتبار سنجی متقابل و P-مقدار (P-value) را توضیح می دهیم. به جای تمرکز بر جزئیات محاسباتی، هدف از طراحی این دوره کمک به شما برای استفاده از این تکنیک ها برای تحلیل داده های واقعی، تفسیر نتایج به دست آمده، و تشخیص مشکلات بالقوه موجود در مطالعه است. با گذراندن این دوره شما همچنین فرصت نقد و کمک به  هم دوره ای های خود برای انجام تحلیل های داده مورد نیاز را خواهید داشت.

در این موسسه، شما با آخرین روش های تجزیه و تحلیل آماری با یک شیوه موثر، در دسترس و جذاب آشنا خواهید شد. ما یک مجموعه متنوع از روش های آماری رایج را در این دوره به شما ارائه می کنیم که برخی از آنها در بسیاری از برنامه های آمار وجود ندارند. کارشناسان ما همگی دارای تخصص کافی در حوزه های فعالیت خود هستند. در حقیقت کارشناسان این موسسه معلمان با تجربه ای هستند که می توانند خارج از محیط کلاسی انجام تحلیل های آماری را برای شما قابل فهم و درک کنند.

مخاطبین دوره آموزشی تجزیه وتحلیل آماری

همه افرادی که به عنوان یک اقتصاددان، ریاضیدان، مشاور مدیریت یا محقق فعالیت می کنند، به احتمال زیاد با اعداد در فعالیت های عادی خود سر و کار دارند. در این حالت صرف نظر از نوع فعالیت، تصمیم های اتخاذ شده یا نوع شواهد مورد نیاز برای بررسی یک وضعیت، تحلیل مناسب ارقام می تواند برای بسیاری از حرفه ها لازم و حیاتی باشد. به بیان دیگر، افراد حرفه ای می توانند از مزایای یادگیری و استفاده از روش های آماری بهره ی بسیاری ببرند

دانشجویان رشته تجربی به اطلاع از تحلیل های آماری به واسطه لزوم استفاده از آنها در بسیاری از حوزه های مختلف نیاز دارند. علاوه بر این در حوزه تحقیق بسیاری از مسیرهای نادرست وجود دارد که باید از آنها اجتناب شود. در حقیقت استفاده غیرصحیح از تحلیل آماری می تواند بطور عمد یا غیر عمد باعث ارائه نتیجه گیری های نادرست شود. متاسفانه ارائه اطلاعات گمراه کننده مساله ای عادی در تبلیغات شرکت ها است. برای مثال شرکت های دارویی .جود دارند که به خاطر زیاده روی در ارائه اطلاعات گمراه کننده معروف و شناخته شده هستند.

نتایج در نظر گرفته شده برای این دوره آموزشی

با گذراندن موفقیت آمیز این دوره دانشجویان توانایی انجام فعالیت های زیر را خواهند داشت:

 1. استفاده از انواع مختلف الگوهای گرافیکی و روش های آمار توصیفی مناسب برای تفسیر انواع داده ها.
 2. مقایسه ویژگی های توزیع های احتمال مختلف مربوط به تحقیق.
 3. آگاهی از انواع مختلف تکنیک های نمونه گیری.
 4. پیش بینی میانگین جمعیت با استفاده از برآورده های نقطه ای و فاصله ای.
 5. آزمون فرض ها با استفاده از اطلاعات نمونه.
 6. استفاده از مدل های رگرسیون خطی برای پیش بینی روابط موجود بین متغیرها.

دانشجویان همچنین باید توانایی تحلیل استفاده از روش های آماری مختلف در مطالعات را داشته باشند و در عمل بتوانند یک مجموعه بزرگ از داده ها را تحلیل کرده و با استفاده از روش های آماری پایه تفسیر نمایند. برای این کار دانشجو باید توانایی استفاده و بازنگری در برخی مفاهیم پایه آماری همچون متغیرهای مستقل و وابسته، متغیرهای تصادفی و توزیع های احتمال، روش های آمار توصیفی، آمار استنباطی و تحلیل رگرسیون را داشته باشند.در مورد این مطلب پرسش خود را مطرح کنید

tjtj
 
طرح توجیهی
درخواست خدمات 
همکاری با ما
تلگرام آمارپژوهان
مشاوره تلفنی
درگاه پرداخت