مستندات رایج

افراد و سازمانهای زیادی در حوزه های تخصصی خود مشغول فعالیت هستند اما برای اخذ تسهیلات و برخی مجوز ها و همچنین عقد قرارداد ها مجبورند اسنادی تهیه کنند و برنامه آینده و جایگاه آینده خود را مشخص نمایند ، به بیان ساده تر سازمان متبوع خود را قانع سازند که با توجه به شرایط موجود و برنامه ریزی انجام شده در آینده ای مشخص به اهداف تعین شده دست خواهند یافت. و البته نکته قابل تامل اینجاست که تهیه این اسناد طبق استانداردهای خاص سازمان متبوع و مبانی علم مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک باید انجام گیرد که بدیهی است صاحبان سرمایه، کارآفرینان، مخترعین، فعالان اقتصادی و حتی افراد متخصص در زمینه های مختلف این تخصص “برنامه ریزی استراتژیک” را ندارند و مجبورند از متخصصین این حوزه کمک بگیرند یا به زبان تجاری “خدمات مشاوره­ معماری سازمانی خریداری نمایند.

درحال حاظر این تعامل در قالب نوشتن طرح های توجیهی ، پروپوزال نویسی و … بصورت دستی (و کمک موردی از برخی نرم افزارها) انجام می گیرد و معمولا مشاورین و مشتریان به طور رودررو و یک به یک با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و تبادل خدمات مشاوره ای صورت می گیرد.

توضیح اینکه استفاده از ابزار ارتباطی مانند تلفن و سایت های معرفی نیز در این زمان از ملزومات حداقلی کسب و کار است و در نوع خود مشمول ارتباط متقابل است، البته با ابزار ارتباطی آنلاین. اما منظور ما از “سام­کا” عملیات و ارتباطی بسیار فراتر از این ابزار است که در ادامه توضیح داده خواهد شد.


tjtj
 
طرح توجیهی
درخواست خدمات 
همکاری با ما
تلگرام آمارپژوهان
مشاوره تلفنی
درگاه پرداخت